small procent2019

header top

Konkurs w Zespole Szkół Nr 3

Utworzono: środa, 30, maj 2018
danielmajewski

W dniu 17 maja 2018 r. grupa uczniów III klas gimnazjalnych wzięła udział w konkursie zawodowym pn. ”Wiedza i umiejętności II”. Konkurs odbył się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w ZS nr 3 we Włocławku, ul. Nowomiejska 21.

W trakcie konkursu uczniowie mogli sprawdzać swoją wiedzę i umiejętności matematyczne, występujące w codziennym życiu i związane z różnymi zagadnieniami zawodowymi. W czasie konkursu uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, oraz wykonać zadania praktyczne, nawiązujące do różnych zawodów, ale też sprawdzających umiejętności zawodowe oraz wiedzę matematyczną. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili a na koniec zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

Galeria z tego wydarzenia znajduje się pod linkiem:

http://www.zs3wek.pl/10-zespol-szkol-nr-3/zszspp/1833-konkurs-zawodowy-wiedza-i-umiejetnosci-ii

Promocja szkół ponadgimnazjalnych

Utworzono: piątek, 18, maj 2018
danielmajewski

20180509 114746W miesiącu maju uczniowie klas III gimnazjalnych w ramach doradztwa edukacyjno - zawodowego mieli okazję spotkać się przedstawicielami czterech szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta:

- II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika

- IV Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego

- Zespołu Szkół Technicznych

- Zespołu Szkół Elektrycznych

Nauczyciele i uczniowie z tychże szkół, przedstawili ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019, bazę lokalową oraz ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających umiejętności i zdolności.

Gimnazjalisto – czas podjąć decyzję

Utworzono: poniedziałek, 30, kwiecień 2018
danielmajewski

W miesiącu kwietniu br., pedagodzy szkolni przygotowali gazetki informacyjne dla uczniów klas gimnazjalnych:

- pierwsza gazetka promowała świadomy wybór ścieżki zawodowej zgodnie z zainteresowaniami, możliwościami, marzeniami i potrzebami rynku pracy.

- druga natomiast prezentowała ofertę szkół ponadgimnazjalnych w naszym regionie na rok szkolny 2018/2019. Dodatkowo na gazetce zamieszczone zostały również terminy „Drzwi Otwartych” w prezentowanych szkołach miasta Włocławek.

Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła

Utworzono: piątek, 06, kwiecień 2018
danielmajewski

W dniu 5 kwietnia 2018 r. w Hali Mistrzów, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włocławku, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku oraz Cech Rzemiosł Różnych we Włocławku, a także Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku zorganizowały coroczną imprezę - Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. W imprezie udział wzięli uczniowie klas III gimnazjum naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami.

Cele imprezy:   planowanie kariery zawodowej

Czytaj więcej...

Drzwi Otwarte Integracji w Zespole Szkół Samochodowych

Utworzono: poniedziałek, 19, luty 2018
danielmajewski

W dniu 31.01. 2018 r. uczniowie klas III gimnazjalnych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w ramach Otwartych Drzwi Integracji na terenie Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku przy ulicy Leśnej.

Młodzież wysłuchała koncertu w wykonaniu orkiestry dętej i zespołu wokalnego, zwiedziła obiekty szkolne i zapoznała się z ofertą edukacyjną Technikum Informatycznego, V Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Samochodowego i Szkoły Branżowej I stopnia.

Spotkania uczniów klas III gimnazjalnych ze starszymi kolegami i koleżankami z Zespołu Szkół Samochodowych stały się coroczną tradycją, a miłe przyjęcie życzliwa atmosfera powodują, iż duża grupa młodzieży, w tym uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych z SP 5, będzie się ubiegała o przyjęcie do tej szkoły w nowym roku szkolnym.

Fotogaleria z tego spotkania znajduję na stronie Zespołu Szkół Samochodowych - GALERIA