small procent2019

header top

Bibliotekarze polecają...

Utworzono: wtorek, 19, maj 2020
danielmajewski

KĄCIK CZYTELNICZY

Recenzje książek, które warto przeczytać.

autor: Frida Nilsson
tytuł: Hedwiga
kategoria:
dla dzieci
Tytułową bohaterką jest siedmioletnia Hedwiga, która mieszka w małym domku z rodzicami, psem, dwoma kotami i tysiącem pająków, ale to jednak za mało. Dziewczynka chce mieć przyjaciół, a w sąsiedztwie nie ma żadnych dzieci, więc często nie ma humoru i jest znudzona. Pociesza ją tata, który zapewnia córkę, że kiedy zacznie chodzić do szkoły wszystko się zmieni. Czekała na rozpoczęcie nauki z wielkim utęsknieniem.
Już pierwszego dnia zaczynają się przygody. Hedwiga zaprzyjaźnia się z Lindą i od tej pory stają się nierozłączne. Siedzą w jednej ławce, spędzają razem przerwy i łobuzują . Dziewczynki robią psikusy swoim rówieśnikom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Jakie robią figle i psoty? Przeczytajcie o tym sami.


autor: Astrid Lindgren
tytuł: Ronja córka zbójnika
kategoria: dla dzieci
„Ronja córka zbójnika” to wzruszająca opowieść o małej dziewczynce, córce zbójnika – Mattiasa, która dorastała w surowych i trudnych warunkach, mimo to była bardzo szczęśliwa. Uwielbiała las, kochała swoją rodzinę i żyła w przekonaniu, że konkurencyjni zbóje Borka są źli. Pewnego dnia poznaje jego syna Birka, z którym wkrótce połączy ją wielka przyjaźń, staną się sobie bliscy. Ukrywają ten fakt przed rodzinami. Co jednak będzie, gdy ich ojcowie dowiedzą się o tym? Czy zbójnicy pogodzą się? Czy w rodzinach nastanie spokój i pojednanie? Przekonajcie się sami.

Czytaj więcej...

Bibliotekarze polecają...

Utworzono: wtorek, 12, maj 2020
danielmajewski

KĄCIK CZYTELNICZY

Recenzje książek, które warto przeczytać.

autor: Michelle Paver
tytuł: Wilczy brat t. 1
kategoria:
dla dzieci

Powieść „Wilczy brat” to pierwszy tom cyklu Kronik Pradawnego Mroku, który składa się z sześciu części. Wykreowany w książce świat jest pełen zagadek, niesamowitych zjawisk oraz zaskakujących zwrotów akcji. Historia rozgrywa się około sześciu tysięcy lat temu, w epoce kamienia łupanego. Głównym bohaterem opowieści jest dwunastoletni chłopiec imieniem Torak, który musi wypełnić powierzoną mu misję odnalezienia mitycznej Góry Grzbietu Świata. Wejście na Górę jest jedynym ratunkiem dla świata przed Demonem. Chłopiec wraz z młodym wilkiem wyrusza w długą i niebezpieczną podróż. Z jakimi zagrożeniami będą musieli się zmierzyć

autor: Natalia Usenko

tytuł: Mała wróżka Amelka
kategoria:
dla dzieci - sześciolatków

Czytaj więcej...

Bibliotekarze polecają...

Utworzono: wtorek, 05, maj 2020
danielmajewski

KĄCIK CZYTELNICZY
Recenzje książek, które warto przeczytać.

autor: Martin Widmark
tytuł: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (seria 27 t)
kategoria: dla dzieci

   ”Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” to jedna z najbardziej popularnych serii kryminalnych dla dzieci. W małym szwedzkim miasteczku Valleby mieszkają główni bohaterowie, Lasse i Maja, którzy chodzą do tej samej klasy i prowadzą biuro detektywistyczne. Kto mógłby przypuszczać, że otrzymają pierwsze zlecenie, gdyż życie w miasteczku płynie wolno, spokojnie i bezpiecznie? Po rozwiązaniu pierwszej zagadki kryminalnej przychodzi czas na kolejne. Młodzi detektywi lubią odkrywać tajemnice i podążać śladami wskazówek. Spostrzegawczość, dociekliwość i długie obserwacje sprawiają, że wszystkie sprawy zostają doprowadzone do szczęśliwego zakończenia.

autor: David Walliams
tytuł: Babcia Rabuś
kategoria: dla dzieci

   „Babcia Rabuś” to piękna, zabawna i pełna humoru opowieść, która porusza wiele ważnych tematów. Przedstawiona jest w niej kwestia akceptacji zarówno samego siebie, jak i osób z najbliższego otoczenia. Pojawia się także problem planów na przyszłość; jeden z głównych bohaterów - Ben chce zostać hydraulikiem, gdyż zawód ten go fascynuje. Rodzice pragną dla chłopca kariery tancerza, nieustającej sławy, bogactwa i popularności. Jednak najważniejszy wątek dotyczy przyjaźni między Babcią i wnuczkiem. Początkowo dla chłopca Babcia jest nudną staruszką, która roznosi dookoła zapach kapusty i spędzanie z nią piątkowych wieczorów jest straszną udręką. Sytuacja zupełnie się zmienia, kiedy wnuczek odkrywa w puszce po ciasteczka kolekcję diamentowej biżuterii. Skąd u jego starej, nudnej Babci takie przedmioty, czyżby coś przed nim ukrywała? Postanawia za wszelką cenę się tego dowiedzieć! Babcia zdradza mu swoją tajemnicę. Słuchając o jej nieprawdopodobnych przygodach, Ben zaczyna postrzegać ją zupełnie inaczej. Od tej chwili, wykorzystuje każdą okazję, żeby się do niej wymknąć. Po ujawnieniu tajemnicy bardzo się do siebie zbliżają, a niebawem udaje im się przeżyć przygodę życia. Jaką? – Przeczytajcie sami.

Czytaj więcej...

KĄCIK CZYTELNICZY

Utworzono: wtorek, 28, kwiecień 2020
danielmajewski

KĄCIK CZYTELNICZY

Recenzje książek, które warto przeczytać.

autor: Wojciech Widłak

tytuł: Opowieści do poduszki

kategoria: dla dzieci

„Opowieści do poduszki to zbiór opowiadanek przeznaczonych do czytania przed snem. Bohaterkami są: dziewczynka o imieniu Kasia i niezwykła poduszka, która potrafi mówić. Kto by pomyślał, że domaga się bajek i ciekawych opowieści. Może warto z taką wyjątkową poduszką porozmawiać, a może nawet zaprzyjaźnić się? „Opowieści do poduszki” to lektura, podczas której uśmiechamy się często. A uśmiech to najwspanialszy prezent, jaki możemy dać dziecku podczas wieczornego czytania.

autor: Oscar Brenifier

tytuł: Prawda według Niny

kategoria: dla dzieci

Czytaj więcej...

KĄCIK CZYTELNICZY

Utworzono: środa, 22, kwiecień 2020
danielmajewski

KĄCIK CZYTELNICZY

Recenzje książek, które warto przeczytać.

autor: Grzegorz Kesdepke

tytuł: Detektyw Pozytywka

kategoria: dla dzieci

Powieść detektywistyczna dla młodszych dzieci. Książka napisana prostym językiem, łatwym do zrozumienia dla czytelników, którzy czytają samodzielnie. Składa się na nią piętnaście zagadek kryminalnych, które dzieci mogą samodzielnie śledzić, podążać za tropami detektywa Pozytywki i je rozwiązywać. Z usług detektywa uwielbiają korzystać dzieci, licząc na jego fachową i niezbędną pomoc (opłacaną nieraz słodyczami). Bo kto jak nie on, rozwiąże zagadkę zaginionych skarpetek Zuzi? Albo odnajdzie tego, kto przebił dmuchaną piłkę? Zagadki kryminalne dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień, jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz. Odkrywanie nowych ciekawostek na temat otaczającego nas świata może okazać się całkiem fajną zabawą.

Na końcu książki zamieszczone są rozwiązania zagadek.

autor: Waldemar Cichoń

tytuł: Cukierku, ty łobuzie! Tom 1

kategoria: dla dzieci

„Cukierku, ty łobuzie!” jest pierwszą książką z serii o najbardziej wyjątkowym kocie na świecie.

Tytułowy Cukierek, to pręgowany dachowiec z plamką na nosie. Słodkie imię jest mylące: niezwykły kot zajmuje się głównie jedzeniem, spaniem i rozrabianiem. Ceni dobrą zabawę oraz niezależność, i oczywiście niechcący nieustannie przysparza kłopotów mieszkającej z nim rodzinie. „Cukierku, ty łobuzie” to przezabawna opowieść o życiu widzianym oczami kota. Historie, które przytrafiają się Cukierkowi przyprawiają o zawrót głowy. Raz ucieka z mieszkania, walczy ze szczotką, albo bawi się ze sweterkami udającymi potwory, skacze weterynarzom po głowie i robi wiele innych rzeczy, których koty zazwyczaj nie robią. Nie sposób jednak gniewać się na niego zbyt długo, gdyż swoją słodkością i pięknymi oczami zdobędzie serce każdego.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…